Artykuły offroad'owe

NOWOŚCI HUSAR WINCH

data: 22.09.2022
Nowy model wyciągarki w ofercie...
WIĘCEJ

Nowość od DRAGON WINCH!

data: 23.03.2021
nowy model wyciągarki serii TRUCK krajowego producenta DRAGON WINCH.
WIĘCEJ

Wyciągarki i akcesoria HUSAR WINCH

data: 03.12.2018
Nasza oferta wyciągarek powiększyła się o produkty HUSAR WINCH
WIĘCEJ

Promocja ARB

data: 03.09.2018
Kolejna promocja na blokady ARB AIR LOCKERS...
WIĘCEJ

Sprzęgiełka piast AVM

data: 01.01.2018
Brazylijski producent sprzęgiełek do piast i akcesoriów do aut terenowych AVM w ofercie IC4x4
WIĘCEJ

Promocja Old Man Emu

data: 13.11.2017
Zapraszamy do świątecznej promocji OME
WIĘCEJ

Filtry

 

FIltry Bawełniane K&N

 

 

 

K&N

Filtry K&N były pierwotnie zaprojektowane do samochodów biorących udział w pustynnym wyścigu Baja Mexico. W tak ekstremalnych warunkach seryjne filtry nie sprawdzały się. Obecnie w sporcie wyczynowym większość zawodników używa sportowych filtrów. Filtry K&N są uznane przez najlepsze teamy startujące w rajdzie Paryż-Dakar, Rajdowych Mistrzostwach Świata, MotoGP, WSBK, MMP czy w Formule 1. 

Na pierwszy rzut oka widać kolosalną różnicę pomiędzy seryjnym filtrem powietrza (wykonanym z papieru) a wyczynowym filtrem K&N, duże otwory w powierzchni filtrującej są przyczyną zwiększonego przepływu powietrza aż o 40%. Filtr K&N składa się z nasączonej specjalnym olejem bawełny ułożonej pomiędzy dwoma aluminiowymi siatkami. Brud znajdujący się w powietrzu posiada negatywny ładunek elektryczny natomiast nasączona bawełna jest naładowana dodatnio i dzięki temu przyciąga zanieczyszczenia, które w unikalny sposób osadzają się na powierzchni filtra – nie blokując otworów w bawełnie a co za tym idzie przepustowość filtra nie maleje. W momencie gdy na powierzchni filtra odłoży się około trzech milimetrów warstwy brudu, filtr należy umyć i nasączyć specjalnym preparatem K&N. 
       
Jak wszyscy wiemy, podstawowym zadaniem filtra jest dostarczanie do silnika czystego powietrza, w przeciwnym razie może dojść do poważnego zniszczenia elementów mechanicznych silnika w szczególności głowicy. Zdarza się spotkać kierowców a nawet zawodników, którzy nie montują w swoich samochodach filtrów powietrza w obawie o stratę mocy! Są w błędzie, badania na hamowniach oraz na torach wyścigowych przeprowadzone przez przodujące team’y Formuły 1 takie jak Williams, Honda, Benetton, Cosworth i Jaguar jasno dowodzą, że zastosowanie filtrów K&N nie powoduje straty mocy lub momentu obrotowego w porównaniu do układów dolotowych pozbawionych jakiegokolwiek filtra powietrza. 
       
Filtry K&N znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających warunkach – były montowane przez Amerykańska armię podczas wojny w Zatoce w helikopterach AH-64 Apache.
       
W ofercie IC4x4.pl dostępne są wkłady, które pasują jako zamiennik normalnego papierowego filtra oraz filtry stożkowe typu X-Stream i tak zwane zestawy 57i. Wymagają one demontażu fabrycznej puszki powietrza, ale za to w znacznie większym stopniu podnoszą moc (nawet do 5% przyrostu mocy).

 

Ekstremalnym rozwiązaniem jest montaż zewnętrznego dolotu powietrza (Typhoon Kit). Doprowadza on chłodniejsze (nie ogrzane przez silnik) powietrze, które ma większą gęstość, a co za tym idzie w tej samej objętości powietrza, mieści się większa ilość atomów tlenu, tak pożądanych w mieszance paliwowej.

 

O najwyższej jakości filtrów K&N świadczy 1.600.000 km gwarancji. Ich konstrukcja (bawełna) umożliwia wielorazowe mycie i ponowne wykorzystanie. Według danych producenta w normalnych miejskich warunkach pierwsze mycie powinno nastąpić po ok. 50.000km.

 

K&N produkuje także sportowe filtry oleju, które zostały wykonane z najlepszych materiałów gwarantujących bardzo wysoką wydajność. Dzieki ich zastosowaniu poprawiamy smarowanie silnika!

 

W ofercie K&N znajdziecie także sportowe filtry paliwa, wskaźniki AFR, filtry na odmę.

 

Najlepszy katalog zastosowań znajdziecie na STRONIE PRODUCENTA   wystarczy wybrać dane swojego pojazdu lub bezpośrednio na naszym sklepie   TUTAJ  wystarczy przejść do sklepu i wybrać swój pojazd a następnie linię i producenta K&N

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Filtry gąbkowe PIPERCROSS

 

 

 

 Pipercross

 

 

PIPERCROSS

 

 

     Firma PIPERCROSS jest jednym z  najlepszych na świecie producentów filtrów powietrza. 

 

     Unikalność tych filtrów polega na zastosowaniu gąbki zamiast popularnej bawełny. Produkty PIPERCROSS stosowane są w autach klasy WRC!

 

     Filtry gąbkowe o wiele lepiej niż bawełniane przepuszczają powietrze, przy czym posiadają dużo lepsze zdolności filtracyjne poprzez zastosowanie kilku różnych warstw specjalnej „rozbijanej„ próżniowo gąbki, dzięki czemu wzrost mocy jest więcej niż pewny!!! Dodatkowo trójwymiarowa powierzchnia gąbki cechuje się dużo większą powierzchnia filtracyjną, co pozwala na stosowanie stosunkowo mniejszych filtrów.

 

     Systematyczne czyszczenie oraz odpowiednie traktowanie pozwala filtrowi "przejeździć" w aucie nawet ponad 500.000 km, oczywiście zachowując przez cały ten okres swoje właściwości filtracyjne.

 

     Wszystkie produkty PIPERCROSS wykonane z gąbki można stosować wielorazowo i w trakcie eksploatacji dokonywać ich czyszczenia. Filtr należy wytrząsnąć z zanieczyszczeń, następnie przemyć pod bieżącą wodą przy użyciu specjalnego środka z oferty PIPERCROSS lub delikatnego detergentu, a następnie odstawić do wyschnięcia. Po osuszeniu filtra pokrywa się go warstwą specjalnego olejku który zwiększa zdolności filtracyjne i zapobiega zasysaniu wody.

 

    

Oferta firmy PIPERCROSS obejmuje  podstawowe wkłady do fabrycznych układów ssących, filtry stożkowe, kompletne indukcyjne układy dolotowe wykorzystujące zjawiska zwężki Venturiego i doładowania dynamicznego.  Ww układy te pozwalają w pełni wykorzystać możliwości układu dolotowego silnika. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu filtrowi, zabudowanemu w odpowiednio ukształtowanej obudowie z doprowadzeniem bezpośrednio do jego wnętrza chłodnym powietrzem, otrzymujemy super wydajny układ dolotowy, który pozwala nam na dostarczenie do komory spalania olbrzymich ilości powietrza. Dzięki termu będziemy mieli możliwość efektywniejszego spalania, a co za tym idzie osiągnięcia większej mocy. Niektóre z produkowanych silników posiadają spore rezerwy mocy ukryte właśnie w układzie ssącym. Montaż np. układu VIPER do seryjnego auta - Citroen SAXO VTS zaowocował przyrostem mocy wysokości 11KM…i to wszystko dzięki gąbkowym filtrom.

 

 

 

 

 

 

 Zamknięte układy dolotowe VENOM

 

 

Angielski producent najwyższej jakości gąbkowych filtrów powietrza i układów dolotowych - dołączył do swojej oferty najnowszą wersję układu VENOM.

 

Ten układ to szczelny airbox z zabudowanym filtrem, zestawem montażowym i rurą dolotową.

 

Jak okazało się - jest to doskonała alternatywa dla fanów OFF ROAD którzy poszukują innych możliwości na budowę snorkela.

 

Polecamy!!

 

Indeks w IC: TUVM7000   zobacz w sklepie

 

 

 

 

 

 

Katalog doboru filtrów PIPERCROSS

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Rajdy, imprezy, offroad, hostessy, targi.

 zobacz więcej

Nasi partnerzy:

 
Copyright © 2008-2009: ic4x4.pl (Inter Cars S.A.). Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.intercars.com.pl | www.ictuning.pl | www.q-service.pl | www.intermotors.pl | Polityka cookies
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: